• Kavárna Bílá vrána

    Zaměstnáváme lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Navštívit nás můžete od pondělí do čtvrtka od 9:00 do 18:00 v ulici Ve Smečkách 5, Praha 1.

Milí zákazníci, od září se vracíme k normální otevírací době, tedy po - čt, 9:00 - 18:00. Těšíme se na vás!

Kavárna s přesahem do společnosti

Kavárna Bílá vrána je sociální podnik, který od roku 2011 poskytuje zaměstnání lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Její výjimečnost spočívá především v tom, že lidem s postižením umožňuje dlouhodobé zaměstnání a příležitost k získání dovedností v kavárenských a cateringových službách.

Kavárnu provozuje organizace POHODA poskytující služby lidem s mentálním postižením.

Pravidelně pro vás pořádáme různé zajímavé akce, na aktuální program se můžete podívat zde.

Veškeré prostředky vracíme zpět do rozvoje a fungování podniku. Využíváme místní zdroje a české suroviny. Spolupracujeme s místními i regionálními subjekty, zejména s dalšími sociálními podniky, a obyvateli lokality, kde působíme. Přednostně využíváme recyklovatelné materiály a dodržujeme zásady ekologického nakládání s odpadem.

To vše Bílá vrána zvládá díky skvělému pracovnímu týmu, podpoře všech, kteří navštěvují naší kavárnu, objednávají naše cateringové služby, podporují nás finančními i nefinančními dary.

Děkujeme.

Společně narovnáváme šance lidí s postižením na pracovním trhu i ve společnosti.

Jak nás podpořit?

Kvalita surovin je na prvním místě

Vaříme a pečeme zásadně z čerstvých surovin bez použití chemických dochucovadel. Nabízíme domácí speciality, výbornou kávu, dorty a spoustu dalších dobrot. Navíc poskytujeme cateringové služby širokému spektru subjektů od velkých firem po festival Jeden svět. Na všech aktivitách se podílejí lidé s mentálním znevýhodněním.

Naše menu

Příjemné prostředí v centru Prahy

Bílá vrána se nachází v ulici Ve Smečkách 5 na Praze 1 jen pár kroků od Václavského náměstí. Interiér kavárny je rozdělen na dvě průchozí části, velký dětský koutek a samostatnou školící místnost. Ta je vhodná k pořádání školení, soukromých večírků a narozeninových oslav. Z Muzea nebo I. P. Pavlova jste u nás za 5 min. Celá kavárna slouží i jako výstavní prostor pro umělce s postižením nebo pro ty, kteří jim fandí. Kapacita kavárny je 70 lidí.

Adresa a kontakty

Dále nabízíme

Mimo kavárenské činnosti nabízí Bílá vrána i catering ušitý na míru. Umíme zajistit občerstvení pro hosty na velkých akcích s profesionálním servisem anebo zavést snídani či uspořádat prodejní akci pro zaměstnance přímo ve vaší firmě. Kavárna disponuje také výstavním prostorem a je vhodná k pořádání nejrůznějších večírků, vernisáží, oslav. Součástí kavárny je i oddělená školící místnost s technikou, kávovarem a toaletou, která se mimo seminářů dá využít jako salonek pro nejrůznější oslavy.

Adresa a kontakty

Nemůžete vy k nám? Přijedeme my k vám!

Plánujete firemní snídaně, poradu nebo obchodní schůzku? Objednejte si občerstvení z Bílé vrány.
Rádi vám přivezeme objednávku po celé Praze nebo umíme zajistit profesionální servis po celou dobu akce. Ochutnejte nás!

Více o našem cateringu